کربن روسیه سیستم توریست دریافت خبر

کربن: روسیه سیستم توریست دریافت خبر بین الملل

گت بلاگز اخبار حوادث جزئیاتی تازه از پرونده دکتر تبریزی

پدر المیرا، مقتول پرونده دکتر تبریزی، می‌گوید دکتر یک بار همکلاسی‌هایش را هم مسموم کرده بود.

جزئیاتی تازه از پرونده دکتر تبریزی

عبارات مهم : جنایت

پدر المیرا، مقتول پرونده دکتر تبریزی، می گوید دکتر یک بار همکلاسی هایش را هم مسموم کرده بود.

به گزارش شهروند؛ «با صدور حکم قصاص دکتر تبریزی کم کم رازهای جنایت این پرونده مرموز برملا می شود. پرونده ای پرحاشیه و مبهم که نزدیک به دو سال از پیگیری آن در دستگاه قضایی می گذرد. دو قصاص جهت قتل همسر و مادربزرگ حکمی است که دادگاه تبریز در نهایت جهت متهم این پرونده صادر کرده هست. این حکم جهت تأیید به دیوان عالی کشور ارسال شده است و اولیای دم این پرونده منتظرند تا در نهایت قاتل دخترشان به دار مجازات آویخته شود.

«المیرا خانلو»، مهر ماه سال ٩٥ همزمان با ایام محرم به نحوه مشکوکی به علت مسمومیت در بیمارستان جان سپرد و بعد از چند روز همسر این دختر جوان یعنی دکتر علیرضا صلحی به عنوان مظنون مهم این پرونده دستگیر شد.

جزئیاتی تازه از پرونده دکتر تبریزی

البته در آن اتفاق مادربزرگ متهم هم به علت مسمومیت جان سپرد تا ابهامات این پرونده جنجالی زیاد شود. اطلاعات ناقص و مبهم باعث شد تا این پرونده حاشیه زیادی داشته باشد. در سکوت مقامات قضایی و انتظامی، ابهام، حاشیه، تردید و جنجال جای همه چیز را در این پرونده گرفت. البته بیانات ضدونقیض متهم هم به این حواشی دامن می زد. در نهایت ولی مراحل بازجویی این پرونده به آخر رسید و از مهر ماه سال گذشته جهت پیگیری به دادگاه ارسال شد. مراحل دادگاه هم در همان سکوت خبری یکی بعد از دیگری برگزار شد و در نهایت در آخرین روزهای سال گذشته خبر اتمام دادگاه و صدور حکم نهایی از سوی مقامات قضایی آذربایجان شرقی دوباره همه نگاه ها را به این پرونده و آینده متهم مهم این پرونده معطوف کرد.

حالا دو حکم قصاص جهت علیرضا صلحی آخرین خبر این پرونده هست. با وجود این او هنوز به قتل اعتراف نکرده ولی همه شواهد و مدارک نشان می دهد که او با استفاده از قرص فسفین یا همان قرص برنج همسر و مادربزرگش را به قتل رسانده هست. ولی انگیزه او از این جنایت چه بوده؟ آیا یک دکتر آشنا شده است باید همسر و مادربزرگش را به قتل برساند و حتی جان پدر، مادر و برادر خودش را هم به خطر بیندازد؟ این که او با همسرش مسئله داشته یا ماجرا چیزی دیگری بوده است؟ این پرسش هایی است که با وجود اعلام حکم قصاص هنوز هم جهت خیلی ها مبهم و رازآلود هست. همین شد تا به سراغ پدر المیرا رفتیم و جهت دقایقی با او همکلام شدیم که در ادامه می خوانید:

پدر المیرا، مقتول پرونده دکتر تبریزی، می‌گوید دکتر یک بار همکلاسی‌هایش را هم مسموم کرده بود.

المیرا چندمین فرزند شما بود؟

من دو دختر داشتم. المیرا فرزند بزرگ من بود. من و مادرش هم خیلی به او علاقه داشتیم. با این که نزدیک دو سال از آن اتفاق می گذرد، همسرم هنوز هم بی تاب هست. زیاد شب ها از خواب می پرد و جهت المیرا گریه می کند. آرزوهای زیادی جهت او داشتیم ولی داغ این دختر به دلمان ماند. کاش هیچ وقت با علیرضا آشنا نمی شد.

حکم قصاص علیرضا قطعی است؟

بله. چند روز بعد از آخرین جلسه دادگاه حکم به ما ابلاغ شد. اواسط اسفند ماه سال گذشته بود که ما از طریق وکیل پرونده از این حکم مطلع شدیم.

جزئیاتی تازه از پرونده دکتر تبریزی

چند جلسه دادگاه برگزار شد؟

٤ جلسه بود. نخستین جلسه مهر ماه سال ٩٦ بود و آخرینش هم اسفند بود و من در همه جلسات حاضر بودم.

پدر المیرا، مقتول پرونده دکتر تبریزی، می‌گوید دکتر یک بار همکلاسی‌هایش را هم مسموم کرده بود.

با توجه به حضور شما در همه جلسات دادگاه، علیرضا به قتل اعتراف کرد؟

نه او هنوز هم دروغ می گوید و همه چیز را انکار می کند. از همان روز اول دروغ می گفت. اوایل می گفت غذا نذری بوده، بعد گفت دخترم قرص لاغری می خورده و همان باعث فوت او شده است هست. هر بار یک داستان تازه تحویل ما می دهد. همه ادعاهای او هم بررسی شده است و دادگاه آن را رد کرده هست. گزارش پزشکی قانونی هم وجود قرص برنج در غذا را تأیید کرده و علت فوت هم مسمومیت با این قرص بوده هست. با وجود این، او همچنان انکار می کند.

در این مدت با علیرضا یا خانواده او صحبت کرده اید؟

جزئیاتی تازه از پرونده دکتر تبریزی

با خودش که نه، ولی خانواده اش چند بار با ما صحبت کردند. آنها هم می گفتند که پسرشان قاتل نیست ولی صحبت دیگری نشده است.

یعنی جهت گرفتن رضایت با شما تماسی نداشتند؟

هنوز نه، چون حکم از سوی دیوان تأیید نشده است.

علت یا انگیزه احتمالی او چه بوده؟

این پرونده هنوز در حال پیگیری است و جزییاتی دارد که بیان کردنش شاید درست نباشد ولی تا جایی که ما اطلاع داریم پای یک خانمی در میان بوده. علیرضا جهت همین دست به این جنایت زده است.

بیشتر توضیح دهید؟

علیرضا و المیرا به واسطه یکی از دوستان دخترم با هم آشنا شدند. البته همسر او هم با علیرضا دوست بود. در واقع این زن این دو را با هم آشنا کرد ولی چند ماه قبل از آن اتفاق علیرضا با این زن ارتباط گرفته هست. از همان وقت هم رفتارش به کلی عوض کردن کرد. مدارک کافی وجود دارد و پرسشها دیگری هم است که الان نمی توانم آن را بیان کنم.

آن زن هم از طرف دادگاه احضار شد؟

او خارج از کشور است و دسترسی به او نیست. از همسرش هم هیچ رد و نشانی به دست نیامده ولی وجود ارتباط علیرضا با این زن قطعی است.

اگر این انگیزه قتل المیرا باشد، آیا مادربزرگش را به قتل رسانده؟ ضمن آن که اگر کارها به موقع پزشکی نبود، احتمال داشت پدر و مادر و برادر علیرضا هم در اثر مسمومیت کشته شوند؟

همه کارها او حساب شده است و از روی نقشه قبلی بوده. در واقع از سم در غذا ها طوری استفاده کرده که المیرا کشته شود. علیرضا از قبل سناریوی این جنایت را نوشته بود، به همه چیز آن هم فکر کرده بوده ولی کهولت سن مادربزرگش و فوت او در اثر مسمومیت نقشه او را خراب کرد. در واقع او فقط می خواسته المیرا را به قتل برساند.

علیرضا سابقه پرخاشگری یا واکنش‌ها مشکوک داشت؟

نه، اصلا. یعنی از هنگامی که که با ما آشنا شد، هر لحظه موجه و آرام بود. دوستانش هم خیلی به او اعتماد داشتند. همان طور که گفتم رفتارش یک دفعه عوض کردن کرد. البته در بررسی های انجام شده است مشخص شد که یک بار هم در دوران دانشجویی در وقت امتحانات آخر ترم، همکلاسی هایش را مسموم کرده بوده تا خودش نمره بالایی بگیرد‍!

یکی از حکم های قصاص به علت قتل مادربزرگش صادر شده است هست. یعنی خانواده خودش هم می خواهند او اعدام شود؟

دایی علیرضا رضایت نداده هست. البته من شنیدم که در ازای دریافت دیه از قصاص او منصرف می شود.

واژه های کلیدی: جنایت | تبریزی | پرونده | دادگاه | مسمومیت | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz