کربن روسیه سیستم توریست دریافت خبر

کربن: روسیه سیستم توریست دریافت خبر بین الملل

گت بلاگز زندگی بهتر موانعی که خلاقیت شما را نابود می کند و باید از آن دوری کنید

برای خلاقیت زیاد مورد نیاز است علاوه بر تمرین های ذهنی و مغزی موانع نابودکننده خلاقیت هم بشناسید. در این نوشتار ۵ چیز که نابودکننده خلاقیت شما است را

موانعی که خلاقیت شما را نابود می کند و باید از آن دوری کنید

برای خلاقیت زیاد مورد نیاز است علاوه بر تمرین های ذهنی و مغزی موانع نابودکننده خلاقیت هم بشناسید. در این نوشتار ۵ چیز که نابودکننده خلاقیت شما است را معرفی می کنیم که باید از آنها دوری کنید.
همه ما این موقعیت را تجربه کرده ایم: در حالی که به کرسر چشمک زن در صفحه نمایشی سفید و درخشان زل زده اید احساس می کنید که مغز شما کاملاً مشابه صفحه وورد پیش رویتان کاملاً خالی است! خلاقیت می تواند فرار باشد، به صورت غیر منتظره ای بیاید و درست آن زمانی که بیشترین نیاز را به آن دارید برود. وقت هایی که دچار بن بست خلاقیت می شوید می تواند ناامیدکننده باشد ولی نباید بنشینید و منتظر باشید تا شگفت زدگی باعث شود دوباره الهام بگیرید. خیلی راحت می توان گفت که مطلع بودن از آنچه که ممکن است جلوی خلاقیت شما را بگیرد می تواند یاری کند تا شما از موانع عبور کنید.
در ادامه ۵ چیز که نابودکننده خلاقیت شما است و باید از آن دوری کنید آمده است:
۱. از شکست می ترسید
ایده آل گرایی و وحشت از شکست معمولاً دست در دست هم دارند و هر دو می توانند شما را از ادامه انجام یک پروژه خلاقانه و حتی شروع آن بازدارد. هنگامی که به دنبال ایده آل گرایی باشیم کمتر علاقه به ریسک کردن داریم و زیاد دوست داریم وقت گذرانی کنیم – که می تواند خلاقیت و نوآوری را خفه کند.هارا استروف (Hara Estroff) در وبلاگ روانشناسی امروز می نویسد: « {ایده آل گرایی} منبع پایداری از احساسات منفی هست. به جای آنکه تلاش کنند به چیزی مثبت برسند آنان که در بند ایده آل گرایی هستند زیاد روی چیزهایی که حتماً می خواهند از آنها اجتناب کنند تمرکز می کنند. – ارزیابی منفی- ایده آل گرایی بنابراین یک کارت گزارش بی آخر است و افراد را کاملاً مجذوب به خود، درگیر خود ارزیابی مداوم- در حال جذب ناامیدی کشنده و محکوم به اضطراب و افسردگی- می سازد.» جهت مبارزه با تمایلات ایده آل گرایانه و وحشت از شکست، از قبول شکست به عنوان حقیقتی غیر قابل اجتناب در زندگی شروع کنید.

۲. خیلی بزرگ فکر می کنید

عبارات مهم : احساسات – خلاقیت
بزرگ فکر کردن و دیدن کلیات در فرآیند خلاقیت مهم است– ولی اگر خیلی روی تصویر بزرگ تمرکز کنید ممکن است در رسیدن به ایده های خوب مسئله داشته باشید. وب سایت Lifehacker این طور این توصیه را بیان می کند: تلاش کنید به ۱۰ شهر فکر کنید. سپس تلاش کنید به ۱۰ شهر نزدیک به شهر خودتان فکر کنید. این کوچک کردن دامنه جست وجویتان باعث می شود تا سریعتر به اسامی مورد نظرتان برسید.

Lifehacker توضیح می دهد: «وقتی از قیود استفاده می کنیم ایده های بیشتری را برمی انگیزیم و به راه حل های بیشتری می رسیم. حتی هنگامی که هیچ محدودیتی وجود ندارد افراد دوست دارند خودشان محدودیت بسازند. هنگامی که از زیاد افراد سؤال می کنیم که ۱۰ شهر را نام ببرند آنها تلاش می کنند از نوعی ارتباط بین آنها استفاده کنند مثلاً پایتخت ها یا شهرهایی که امسال به آنها رفتم و غیره.».
۳. خیلی سرتان شلوغ است
استرس و مشغولیت افراطی علت های مرسوم خشک شدن چشمه خلاقیت هستند – بعد آرام تر حرکت کنید! به عقیده گری کلاین (Gary Klein) نویسنده «دیدن آنچه که دیگران نمی بینند: راه های جالب توجه ما جهت به دست آوردن بینش» دادن آزادی به ذهنتان جهت رها شدن در پرورش خلاقیت و تفکر نوآورانه حیاتی هست. یک تحقیق در زمینه علم اعصاب اخیراً تأیید می کند که فکر و خیال کردن همان فرآیند مغزی را دنبال می کند که باعث جرقه زدن خلاقیت و قدرت خلاقانه می شود.کلاین به هافیتگتون پست می گوید: «من دلواپس افرادی هستم که تمام وقت آزادشان را که در یک مکالمه حضور ندارند با گوش کردن به موسیقی یا پادکستها یا امثالهم می گذرانند و هیچ جایی جهت فکر و خیال کردن در نظر نمی گیرند».

جف وینر (Jeff Weiner) مدیرعامل لینکدین رازی از نوآوری را فاش می کند: «وقتی احساس استرس داشتن یا مشغولیت فزاینده دارید خالی کردن زمانی در برنامه تان جهت اینکه هیچ کاری نکنید می تواند حقیقتاً خلاقیت شما را تقویت کند».
۴. پشت میزتان نشسته اید
اگر پشت میز کارتان نشسته اید و منتظرید تا به شما الهام شود ممکن است خیلی منتظر بمانید! و آوردن فشار به خودتان جهت رسیدن به راه حلی جهت یک مسئله ممکن است مانع جریان آزاد ایده ها شود.امیلی هیوارد (Emily Heyward) در یک مقاله با عنوان «میزها؛ جایی جهت مردن ایده ها» در فست کمپانی می نویسد: «قدرت عوض کردن صحنه آرایی را دست کم نگیرید».

هنرمندان جهت مدت های طولانی به دنبال محیط های متفاوت و تازه می گشتند که سرچشمه خلاقیتشان را جاری سازد. به عنوان مثال وودی آلن می گوید وقت هایی به او الهام می شود که در حال گرفتن دوشی طولانی و گرم است.

۵. خیلی بدبین هستید
نویسندگان مقاله «چه کسی خلاقیت را کشت» گایا و اندرو گرنت (Gaya & Andrew Grant) در فست کمپانی می نویسند: بدبینی می تواند جهت خلاقیت کشنده باشد و «ذهنیتی مسموم» بسازد.

موانعی که خلاقیت شما را نابود می کند و باید از آن دوری کنید

آنها توضیح می دهند که دوباره از نو چارچوب دهی به موقعیت های منفی و امتحان کردن چیزهای تازه می تواند جهت مقابله با یک اوضاع بد به شما کمک کند: «بدبین ها میل به دارند تا هنگامی که همه چیز بد پیش می رود خودشان را مقصر بدانند و این باعث می شود دیگر راغب نباشند تا هر تجربه منفی ای را دوباره امتحان کنند».

بدبینی با رفتارها و برخوردهای خود شکننده (Self-Defeating) مثل کوچک جلوه دادن تلاش های خودتان و این تصور که عقب نشینی پیامدهای بلند مدت و گسترده ای خواهد داشت ارتباط دارد. ولی در مقابل، تحقیقات نشان داده اند که احساسات مثبت مانند شادمانی و خوش بینی با خلاقیت مطلوب ارتباط مثبت دارند. خوب است شما هم همین امروز نابودکننده خلاقیت خود رابشناسید.

واژه های کلیدی: احساسات | خلاقیت | ارتباط | خلاقیت | ۱. از شکست می‌ترسید | ۵. خیلی بدبین هستید |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz